KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 5191323
*
nr 519 1323
Akvarell
Sign A F Nyholm, 1890, Flickporträtt, 26x22
Utrop:
1.500 kr
Såld:
4.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 april 2008
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/4 19:54:22
1
2.700 kr
14/4 12:35:25
2
2.500 kr
14/4 12:36:12
2
3.500 kr
14/4 15:46:59
3
4.300 kr
14/4 15:49:06
2
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller barnporträtt flicka flickporträtt porträttmåleri vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
*
Akvarell
nr 519 1323
Akvarell
Sign A F Nyholm, 1890, Flickporträtt, 26x22
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 4.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 april 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/4 19:54:22 | 1 | 2.700 kr |
| 14/4 12:35:25 | 2 | 2.500 kr |
| 14/4 12:36:12 | 2 | 3.500 kr |
| 14/4 15:46:59 | 3 | 4.300 kr |
| 14/4 15:49:06 | 2 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller barnporträtt flicka flickporträtt porträttmåleri vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29



